Święta zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza kolejną edycję jednego z cieszących się największym zainteresowaniem wydarzeń w naszym muzeum - konkursu na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny.
Spotykamy się, jak zwykle, w Wielką Sobotę w zubrzyckim muzeum by nacieszyć oko, co nieco się dowiedzieć i uczynić zadość tradycyjnemu zwyczajowi święcenia pokarmów.
W programie:
11.00-11.15 zgłaszanie koszyczków do konkursu
11:15 pokazy i opowieści o obrzędach wielkanocnych na Orawie, słowo o 350. rocznicy nobilitacji orawkich rodów
12.30 poświęcenie pokarmów i ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród
Zapraszamy do udziału!
Organizatorami wydarzenia są Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Pensjonat „Orawski Dwór” w Zubrzycy Górnej oraz Parafia pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce oraz Podhalańskim Zrzeszeniem Pszczelarzy.
Partnerzy medialni: Kultura Podhala, TV Podhale, podhale24.pl, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl. malopolskaonline.pl, podhaleregion.pl
Regulamin konkursu:










Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej wspólnie z Orawskim Oddziałem Związku Podhalan w Jabłonce oraz Zespołem Koliba z Orawki zapraszają do Czarnej karczmy w zubrzyckim skansenie na skubarki, czyli tradycyjne darcie pierza. Spotykamy się, by przy akompaniamencie muzyki orawskiej wspólnie poskubać, powspominać, jak to dawniej bywało, ale i z przymrużeniem oka skomentować sprawy bieżące.
Wszystkim naszym Sympatykom, Partnerom oraz Mieszkańcom Orawy i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej „Po mojemu” .