18 28 527 09

biuro@orawa.eu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Konkurs "Koszyczek wielkanocny" 2022

Kategoria:

grafika dekoracyjnaMamy przyjemność ogłosić kolejną już edycję jednego z cieszących się największym zainteresowaniem wydarzeń w naszym muzeum!

W tym roku powracamy do klasycznej formy Konkursu na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny.

Spotykamy się, jak zwykle w Wielką Sobotę w kościele pw. MB Śnieżnej w zubrzyckim skansenie by nacieszyć oko, co nieco się dowiedzieć i uczynić zadość tradycyjnemu zwyczajowi święcenia pokarmów.

W programie: 

11.00-11.15 zgłaszanie koszyczków do konkursu

11:15 pokazy i opowieści o obrzędach wielkanocnych na Orawie przygotowane przez zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga

12.30 poświęcenie pokarmów i ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród

Zapraszamy do udziału!

Organizatorami wydarzenia są Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Pensjonat „Orawski Dwór” w Zubrzycy Górnej oraz Parafia pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce oraz Podhalańskim Zrzeszeniem Pszczelarzy.

Partnerzy medialni: podhale24.pl, Tygodnik Podhalański, malopolskaonline.pl, goralinfo.pl

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorami konkursu są: Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, pensjonat „Orawski Dwór” w Zubrzycy Górnej oraz Parafia pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Orawską Biblioteką Publiczną w Jabłonce, Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce oraz Podhalańskim Zrzeszeniem Pszczelarzy.
 2. Konkurs ma na celu upowszechnianie kultury ludowej Orawy oraz zachowanie tradycyjnych zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.
 3. Konkurs odbywa się w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej na terenie Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej 16 kwietnia 2022 roku.
 4. Konkurs ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, całe rodziny, osoby indywidualne i całe zespoły.
 5. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i prezentacja tradycyjnej święconki orawskiej.
 6. Jury ocenia:
  • zgodność zawartości koszyczka z tradycją ludową Orawy;
  • zgodność dekoracji koszyczka z tradycją ludową i ogólny kształt estetyczny.
 7. Za miejsca I, II i III są przyznawane nagrody. Ponadto możliwe są także wyróżnienia.
 8. Przyjmowanie koszyczków do konkursu odbywać się będzie w godz. 11.00-11.15, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród następuje niezwłocznie po ocenie koszyczków przez jury, około godziny 13.00.
 9. Każdy z uczestników konkursu wyraża zgodę na to, by organizator zbierał i przetwarzał dane osobowe w celach promocyjnych związanych z konkursem zgodnie z obowiązującą ustawą  o ochronie danych osobowych.
 10. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie rozstrzyga organizator.