Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zaprasza na wydarzenie podsumowujące projekt "Śladami dawnego pszczelarstwa na Orawie i Pogórzu".
Ze szczegółami projektu można zapoznać się w zakłace "Projekty" - "Śladami dawnego pszczelarstwa na Orawie i Pogórzu"
Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowy program wydarzenia:
28.10.2025 r., Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
10.00 spotkanie uczestników wydarzenia w Czarnej Karczmie w Muzeum-OPE
10.15 powitalna kawa, otwarcie spotkania
10.45 wspólne przejście uczestników wydarzenia na miejsce nowej wystawy stałej w Muzeum-OPE – „Pcólnika orawskiego” przy akompaniamencie muzyki orawskiej
11.00 uroczyste otwarcie nowej wystawy stałej dotyczącej pszczelarstwa na Orawie, z udziałem zespołu regionalnego, pokaz i opowieści o pszczołach i pszczelarstwie
11.45 powrót do Czarnej Karczmy, rejestracja uczestników wydarzenia i odbiór materiałów konferencyjnych
12.00 konferencja: referaty pszczelarzy-ekspertów z polskiej i słowackiej Orawy oraz Pogórza
15.10 podsumowanie konferencji i dyskusja
15.30 obiad dla uczestników spotkania
16.15 wspólny spacer po muzeum i zwiedzanie obiektów
17.30 opowieści „z humorem o pszczołach”, networking, kolacja
18.00 podsumowanie wydarzenia, pożegnanie uczestników i zakończenie spotkania
Całość transgranicznego wydarzenia odbędzie się przy udziale tłumacza konsekutywnego polsko-słowackiego/słowacko polskiego.
Organizator zapewnia bezpłatny transport dla uczestników wydarzenia na trasie Gorlice – Szymbark – Zubrzyca Górna – Szymbark – Gorlice oraz Zuberec – Zubrzyca Górna – Zuberec











15 sierpnia kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu nasze muzeum jest nieczynne, lecz pragniemy zaprosić wszystkich Mieszkańców Orawy oraz przebywających na Podtatrzu Gości na spotkanie dzień wcześniej. Spotykamy się 14 sierpnia 2025 r.
Wielkimi krokami zbliża się 23. Święto Borówki - w tym roku wyjątkowe, bo związane z jubileuszem 70-lecia i istnienia naszego muzeum. W tym roku spotykamy się w niedzielę 3 sierpnia. Dlatego obok bogactwa wydarzeń na scenie i wokół niej zapraszamy serdecznie na koncert - recital Mateusza Ziółki.